Close
Navigation

КРАЈНО ИЗОПАЧЕН, ШОКАНТНО БЕЗМИЛОСЕН И ЗОЛ

EXTREMELY WICKED, SHOCKINGLY EVIL, AND VILE


Режија:Joe Berlinger
Продуцент:Michael Costigan, Nicolas Chartier, Ara Keshishian, Michael Simkin
Сценарио:Michael Werwie, Elizabeth Kendall
Кинематографер:Brandon Trost
Монтажер:Josh Schaeffer
Улоги:Zac Efron, Lily Collins, Kaya Scodelario, Jeffrey Donovan, Angela Sarafyan, Dylan Baker, Brian Geraghty, Jim Parsons, John Malkovich
Продукција:2020, САД
Јазик:Англиски
Гала премиери110 мин. (16+)

Тед: привлечен, паметен, харизматичен, срдечен. Лиз: самохрана мајка, претпазлива, но вљубена. Слика на семејна среќа, сѐ изгледа како совршено да им оди. Сѐ додека не го приведат и обвинат Тед за низа грозоморни убиства. Како што загриженоста се претвора во параноја, Лиз е приморана да размисли колку добро го познава човекот со кого живее и, како што доказите се трупаат против него, да одлучи дали Тед навистина е жртва или всушност е виновен.

МКЦ ПАРК