Вести

12/07/2024

Пред полното гледалиште во паркот на МКЦ, со македонската премира на филмот „Ефтеркланг: Македониум бенд“, но и со настап на истоимениот...

04/07/2024

Со македонската премиера на македонско-данскиот музички документарец „Ефтеркланг: Македониум бенд“, на 11 јули се отвора 23. издание на меѓународниот фестивал...

04/07/2024

Во пресрет на фестивалот на европскиот филм Меѓународниот фестивал на европскиот филм „Синедејс“ годинава ќе се одржи по 23-ти пат,...

04/07/2024

Меѓународниот фестивал на европски филм „Синедејс“ годинава од 11 до 17 јули ќе се одржи во своето 23-то издание. Како...