СТУДЕНТСКА ПРОГРАМА

11-11-2019
in Category: Студентска програма
СТУДЕНТСКА ПРОГРАМА

СТУДЕНТСКА ПРОГРАМА

STUDENT PROGRAMME


11.11. 19:00 Џебно кино    |    12.11. 19:00 Џебно кино    |    13.11. 19:00 Џебно кино

1 ден (понеделник, 11.11.)

National Academy for Theatre and Film Arts NATFA Bulgaria

МАМА / MOM (2019)
Времетраење / Runtime: 11’
Режија / Director: Evgenia Taneva

ТЕХНО / TECHNO (2019)
Времетраење / Runtime: 4’
Режија / Director: Atanas Filipov

ВОЛЧЈА ПЕСНА / WOLF SONG / ВЪЛЧА ПЕСЕН (2019)
Времетраење / Runtime: 8’
Режија / Director: Teodora-Kosara Popova

МИШО И ВИКТОРИЈА ЗАСЕКОГАШ / MISHO AND VICTORIA FOREVER / МИШО И ВИКТОРИЯ ЗАВИНАГИ (2019)
Времетраење / Runtime: 25’
Режија / Director: Elena Toncheva

ПРОЧИСТУВАЊЕ / PURIFICATION / LÄUTERUNG (2019)
Времетраење / Runtime: 25’
Режија / Director: Ivaylo Georgiev

 

Akademija scenskih umjetnosti – Sarajevo

КУПЧЕ МАТЕРИЈАЛИ / STACK OF MATERIAL / GOMILA MATERIJALA (2018)
Времетраење / Runtime: 7’
Режија / Director: Sajra Subasic

ПТИЦА / BIRD / TICA (2019)
Времетраење / Runtime: 20’
Режија / Director: Alen Simic

ШМРК / SNORTY / ŠMRK (2018)
Времетраење / Runtime: 15’
Режија / Director: Alen Simic

ВО СЕЌАВАЊЕ НА ЛЕТОТО КОЕ ЗАМИНА / IN MEMORY OF A SUMMER GONE  / U SJEĆANJE NA LJETO ŠTO JE PROŠLO (2018)
Времетраење / Runtime: 12’
Режија / Director: Luka Vlaho

 

University for Audiovisual Arts ESRA – Skopje
РАЗДЕЛБА / SPLIT (2019)
Времетраење / Runtime: 10’
Режија / Director: Albana Qaili

СВЕТЛИНАТА / LIGHT (2019)
Времетраење / Runtime: 20’
Режија / Director: Martin Popovski

 

2 ден (вторник, 12.11.)

Faculty of Dramatic Arts – Skopje

ДНЕВНИКОТ НА ГЕНЕРАЦИЈА З / GEN Z DIARY (2019)
Времетраење / Runtime: 6’
Режија / Director: Borjan Stojkov

ЗАБ / TOOTH (2019)
Времетраење / Runtime: 14’
Режија / Director: Ajdin Islami

ТИШИНА / SILENCE (2019)
Времетраење / Runtime: 13’
Режија / Director: Batuhan Ibrahim

 

University of Arts of Albania

ТРОЈЦАТА / THREE OF US / TË TRE (2019)
Времетраење / Runtime: 24’
Режија / Director: Renato Balla

ЛОЛА / LOLA (2018)
Времетраење / Runtime: 10’
Режија / Director: Renato Balla

 

Academy of Dramatic Arts – Zagreb

БАБА ВО НАФТАЛАН / NAFTALAN / BAKA U NAFTALANU (2018)
Времетраење / Runtime: 13’
Режија / Director: Ljubica Kotromanovic

БЕЛА СОБА / WHITE ROOM / BILA SOBA (2018)
Времетраење / Runtime: 20’
Режија / Director: Mladen Stanic

 

The Aristotle University of Thessaloniki

ХИМЕРА / CHIMERA / ΧΊΜΑΙΡΑ (2019)
Времетраење / Runtime: 9’
Режија / Director: Melpomene Loukanidou

 

3 ден (среда, 13.11.)

Bahcesehir University Faculty of Communication Istanbul

НОЌНО ВОЗЕЊЕ / NIGHT RIDE / GECE SÜRÜŞÜ (2019)
Времетраење / Runtime: 10’
Режија / Director: Sinem Kanat

ПРЕД СЕДУМ ГОДИНИ / SEVEN YEARS AGO (2018)
Времетраење / Runtime: 15’
Режија / Director: Islam Mohamed

СОЛЗА / TEAR DROP / GUTTA LACRIMAM (2019)
Времетраење / Runtime: 11’
Режија / Director: Mohamed Oussama Ajroudi

ЗАМАВ / SWING / (2019)
Времетраење / Runtime: 4’
Режија / Director: Alaa Khweled

ДВОР / BACKYARD / BOSTANEDA (2019)
Времетраење / Runtime: 18’
Режија / Director: Sude Kızık

 

Faculty of Dramatic Art – Belgrade

ГО ВИДОВМЕ ЛЕТОТО / DOG DAYS OF SUMMER / MI SMO VIDELI LETO (2019)
Времетраење / Runtime: 20’
Режија / Director: Nikola Stojanovic

ШАФАРИКОВА 19 / 19 SCHAFFARIK STREET / ŠAFARIKOVA 19 (2019)
Времетраење / Runtime: 20’
Режија / Director: Lana Pavkov

 

University of Nova Gorica – Slovenia
РАБОТА ВО АВТОПЕРАЛНИЦА / THE CARWASH JOB (2019)
Времетраење / Runtime: 7’
Режија / Director: Sagar Gahatraj

ИНСПИРАЦИЈА / INITIATIVE / AFFLATUS (2019)
Времетраење / Runtime: 16’
Режија / Director: Elisabetta Gessi

ПРИКАЗНА ЗА ГОЛЕМИОТ ВОИН / THE TALE OF THE GREAT WARRIOR (2019)
Времетраење / Runtime: 11’
Режија / Director: Onur Erdurak

НЕ Е СЕКОЈ ДЕН НЕДЕЛА / IT’S NOT SUNDAY EVERYDAY / NI VSAK DAN NEDELJA (2019)
Времетраење / Runtime: 22’
Режија / Director: Benjamin Friskovec

СОМА / SOMA (2019)
Времетраење / Runtime: 9’
Режија / Director: Sandra Jovanovska