КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
ЕФЕКТОТ НА СРЕЌА
The Happiness Effect
20:00
d: Borjan Zafirovski
G | 90 min.
ПАРАЗИТ
Parasite
22:30
d: Bong Joon-ho
G | 132 min.

КИНО МИЛЕНИУМ

No events available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
Креативна Европа Култура и МЕДИА Деск МК
Creative Europe Culture and Media Desk MK - Open Presentation
12:00
ПРЕЗЕНТАЦИЈА
ПАРАЗИТ
Parasite
15:00
d: Bong Joon-ho
R | 132 min.
ВО НОЕМВРИ
In November
19:00
d: Murad Zherka
MKS | 12 min.

СЕСТРА
Sister
19:15
d: Svetla Tsotsorkova
CB | 97 min.
ЖАЛ НИ Е ШТО ВЕ ПРОПУШТИВМЕ
Sorry We Missed You
20:00
d: Ken Loach
G | 100 min.
ШВАЈЦАРЕЦОТ КРИС
Chris the Swiss
20:00
d: Anja Kofmel
SUI | 90 min.
ВЛАДА - изложба на фотографии
Vlada – photo exhibition
20:00
ИЗЛОЖБА
ЉУБОВНИКОТ
The Lover
21:00
d: Igor Ivanov
MKS | 8 min.

НЕБЕСКА ТЕМА
Heavenly Theme
21:10
d: Mladen Maticevic
M | 97 min.
МИЛОСТ БОЖЈА
By the Grace of God
22:00
d: Francois Ozon
G | 137 min.
СОНОТ НА КАТРИНА
Katrina’s Dream
22:00
d: Dario Bischofberger, Mirko Bischofberger
SUI | 84 min.
ЗВУК УЛИЦЕ
Zvuk ulice (SRB)
22:30
cinEmusic
200 ден.

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

No events available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
МАГИЧНОТО ОГЛЕДАЛО - ДВОЈНА БЕЉА
Double Trouble and the Magical Mirror
11:00
d: Marcus H. Rosenmuller
CP | 92 min.
Темната страна на дигиталната технологија
The dark side of the digital technology by Petar Kotevski
12:00
РАБОТИЛНИЦА
ХАКЕР
Hacker
13:00
d: Poul Berg
YP | 97 min.
ЖАЛ НИ Е ШТО ВЕ ПРОПУШТИВМЕ
Sorry We Missed You
15:00
d: Ken Loach
R | 100 min.
КУБАНСКАТА ПЕТОРКА
Wasp Network
17:30
d: Olivier Assayas
G | 123 min.
СИРОПИТАЛИШТЕТО
The Orphanage
17:00
d: Shahrbanoo Sadat
OS | 89 min.
И ПОКРАЈ МАГЛАТА
Despite the Fog
19:00
d: Goran Paskaljevic
MK@EU | 100 min.
ЗЛАТНАТА РАКАВИЦА
The Golden Glove
20:00
d: Fatih Akin
G | 115 min.
А СЕГА, НЕШТО СОСЕМА ПОИНАКВО
And Now for Something Completely Different
20:00
d: Ian MacNaughton
MP | 88 min.
КАМЕНА ГРАДИНА
Garden of Stone
21:00
d: Darijan Pejovski
MKS | 12 min.

ЛИЛИЈАН
Lillian
21:15
d: Andreas Horvat
OS | 128 min.
ОФИЦЕР И ШПИОН
An Officer and a Spy
22:00
d: Roman Polanski
G | 132 min.
ХРОНОФОБИЈА
Cronofobia
22:00
d: Francesco Rizzi
SUI | 93 min.
Sinchi Collective + PMG Tanz Digital
Sinchi Collective + PMG Tanz Digital (MKD)
23:00
cinEmusic
150 ден.
No events available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
МИРАИ
Mirai
11:00
d: Mamoru Hosoda
CP | 98 min.
ВРАЌАЊЕТО НА ХАНА
Hanna’s Homecoming
13:00
d: Esther Bialas
YP | 98 min.
ЗЛАТНАТА РАКАВИЦА
The Golden Glove
15:00
d: Fatih Akin
R | 100 min.
СО ОСТАР НОЖ
By a Sharp Knife
17:30
d: Teodor Kuhn
OS | 89 min.
ПОЛНА МЕСЕЧИНА
Full Moon
17:00
d: Nermin Hamzagic
CB | 85 min.
СКОПЈЕ 2020
Skopje 2020
19:00
d: Radovan Petrovic
MKS | 21 min.

ДНЕВНИКОТ НА ДИАНА БУДИСАВЉЕВИЌ
The Diary of Diana Budisavljevic
19:25
d: Diana Budisavljevic
CB | 85 min.
МЛАДИОТ АХМЕД
Young Ahmed
20:00
d: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
G | 90 min.
МОНТИ ПАЈТОН ВО ЖИВО ОД ХОЛИВУД БОУЛ
Monty Python Live at the Hollywood Bowl
20:00
d: Terry Hughes, Ian MacNaughton
MP | 77 min.
ЈОВ
Jov
21:00
d: Aleksandar Andonoski
MKS | 22 min.

ОРАЈ
Oray
21:25
d: Mehmet Akif Buyukatalej
OS | 100 min.
ВИСТИНАТА
The Truth
22:00
d: Hirokazu Kore-Eda
G | 106 min.
„СТАКЛО“ + Музичка програма
Film “Glass” | Music Programme (MKD)
23:00
cinЕmusic
Влез слободен

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

No events available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
Презентација на “White Rabbit”
Presentation of “White Rabbit”, Alan R. Milligan
13:00
ПРЕЗЕНТАЦИЈА
МЛАДИОТ АХМЕД
Young Ahmed
15:00
d: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
R | 90 min.
ДЕВА
Deva
17:30
d: Petra Szocs
OS | 76 min.
ПОЛУСЕСТРА
Halfsister
17:00
d: Damjan Kozole
MK@EU | 105 min.
НЕОНСКИ СРЦА
Neon Hearts
19:00
d: Ana Jakimska
MKS | 16 min.

ДУШИЧКА
Papicha
19:15
d: Moundija Meddur
OS | 106 min.
БОЛКА И СЛАВА
Pain and Glory
20:00
d: Pedro Almodovar
G | 113 min.
КЕИФ (МАКЕДОНСКА ЧАЛГИСКА ТРАДИЦИЈА)
Keif (Macedonian Chalgija Tradition)
21:00
d: Blaze Dulev
M | 94 min.
ЗА БЕСКОНЕЧНОСТА
About Endlesness
22:00
d: Roy Anderson
G | 78 min.
ЖИТИЕТО НА БРАЈАН
Monty Python’s Life of Brian
22:00
d: Terry Gilliam, Terry Jones
MP | 80 min.
ЧАЛГИИ МЕРАК
Chalgii Merak (MKD)
23:00
d: cinEmusic
влез слободен

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

No events available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
Вовед во Маркетинг на филм
An Introduction to Film Marketing
13:00
РАБОТИЛНИЦА
ЗА БЕСКОНЕЧНОСТА
About Endlesness
15:00
d: Roy Anderson
R | 78 min.
БОЛКА И СЛАВА
Pain and Glory
17:30
d: Pedro Almodovar
R | 113 min.
ЗМИЈУЛЧЕ
Snakelet
19:00
d: Kristina Gacova, Krste Gospodinovski, Zarko Ivanov
MKS | 10 min.

ДАНСКИ СИНОВИ
Sons of Denmark
19:10
d: Ulaa Salin
OS | 122 min.
МРТВИТЕ НЕ УМИРААТ
The Dead Don’t Die
20:00
d: Jim Jarmusch
G | 107 min.
Zivot s idiotima
Zivot s Idiotima, Nenad Marjanovic Doktor Fritz
20:30
ПРОМОЦИЈА
ЗМИЈА
Snake
21:00
d: Andrej I. Volkashin
MKS | 20 min.

ТУСТА
Tusta
21:20
d: Andrej Korovljev
M | 109 min.
СВИРКАЧИТЕ
The Whistlers
22:00
d: Corneliu Porumboiu
G | 107 min.
МОНТИ ПАЈТОН И СВЕТИОТ ГРАЛ
Monty Python and the Holy Grail
22:00
d: Terry Gilliam, Terry Jones
MP | 91 min.
ТОШО ФИЛИПОВСКИ - ДЈ-СЕТ
Tosho Filipovski DJ set (MKD)
23:00
d: cinEmusic
влез слободен

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

No events available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
Увид во процесот на кастинг
Inside the Casting process, Sanja Drakulic
13:00
РАБОТИЛНИЦА
СВИРКАЧИТЕ
The Whistlers
15:00
d: Corneliu Porumboiu
R | 107 min.
МРТВИТЕ НЕ УМИРААТ
The Dead Don’t Die
17:30
d: Jim Jarmusch
R | 107 min.
ШТО КРИЕ ДОЖДОТ
What the Rain Hides
19:00
d: Sergej Sarchevski
MKS | 6 min.

КУЌАТА НА АГА
Aga’s House
19:10
d: Lendita Zequraj
CB | 107 min.
ДОЖДЛИВ ДЕН ВО ЊУЈОРК
Rainy Day in NY
20:00
d: Woody Allen
G | 92 min.
СМИСЛАТА НА ЖИВОТОТ
Meaning of Life
21:00
d: Terry Jones, Terry Gilliam
MP | 107 min.
„Long play – zabeleške u vremenu“
“Long Paly - Zabeleshke u vremenu”
21:30
ПРОМОЦИЈА
ПИЈАВИЦИ
Leeches
22:00
d: Dragan Marinkovic
MK@EU | 90 min.
ЕЛЕКТРИЧЕН ОРГАЗАМ ЗА ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ
Electric Orgazm for the Future Generations
22:00
d: Marija Vukic
M | 56 min.
THE NOTWIST
The Notwist (GER)
23:00
d: cinEmusic
билети 300 ден.
No events available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
Мастерклас на Стив Абот
Masterclass by Steve Abbott
13:00
РАБОТИЛНИЦА
ПИЈАВИЦИ
Leeches
15:00
d: Dragan Marinkovic
R | 90 min.
ДОЖДЛИВ ДЕН ВО ЊУЈОРК
Rainy Day in NY
17:30
d: Woody Allen
R | 92 min.
КАДЕ СИ ЖОАО ЖИЛБЕРТО?
Where Are You, Joao Gilberto?
17:00
d: Georges Gachot
SUI | 107 min.
НАЛЕПНИЦА
Sticker
19:00
d: Georgi M. Unkovski
MKS | 19 min.

СТУДЕН НОЕМВРИ
Cold November
19:20
d: Ismet Sijarina
CB | 93 min.
СИНОНИМИ
Synonyms
20:00
d: Nadav Lapid
G | 123 min.

ПОСЛЕДНИОТ СРБИН ВО ХРВАТСКА
The Last Serb in Croatia
22:30
d: Predrag Licina
CB | 90 min.
ГЛАС
Voice
21:00
d: Ognjen Svilicic
MK@EU | 80 min.
ЈАС НЕ СУМ ИГОР
I Am Not Igor
23:00
d: Sergej Gjeorgiev
MKS | 20 min.

СУРОВ РЕЗ
Love cuts
23:20
d: Kosta Djordjevic
OS | 80 min.
ROGER ENO
Roger Eno (UK)
23:00
d: cinEmusic
билети 300 ден.

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

МКЦ

No events available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
ГОСПОДИН МОЛ И ФАБРИКАТА ЗА ЧОКОЛАДО
Mr. Moll and the Chocolate Factory
11:00
d: Manuel Flurin Hendry
CP | 90 min.
КАРИРАН НИНЏА
Checkered Ninja
13:00
d: Thorbjorn Christoffersen, Anders Matthesen
CP | 82 min.
ЗАД ХОРИЗОНТОТ
Beyond the Horizon
20:00
d: Delphine Lehericey
G | 90 min.
FilDzan DJ set (Closing party)
FilDžan DJ set (Closing party) (MKD)
23:00
d: cinEmusic
Влез слободен

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

МКЦ

No events available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
CON - FRONT concert & screening of “Hey Youth”
CON - FRONT concert & screening of “Hey Youth”
22:00
d: cinEmusic
Влез слободен
No events available!

Онлајн Билети / Online Tickets:

bileti.mkc.mk
 ⇓  . PDF  ⇓ 

 

(OS) Официјална селекција / Official Selection
(CB) СинеБалкан / CineBalkan
(G) Гала програма / Gala Premieres
  (M) Музички док. филмови / Music dox
(SUI) Швајцарски филмови/ Swiss films
(DP) Детска програма и Програма за млади / Children Program and Youth Program
(MP) Monty Python
(SS) Специјални проекции / Special screenings
(MKs) МК Кратки / MK Shorts
(R) Репризно прикажување / Reprise