cinEmusic

ŠKRTICE

ŠKRTICE

За затворање на CINEDAYS 2018 на 18.ноември ја најавуваме белградската „супергрупа“ Шкртице! После нив во бифе МКЦ музика пушта словенечкиот DJ Yanoosh aka.Ohm Fat Билети во претпродажба по цена од ...
4249
Shabazz Palaces

Shabazz Palaces

За концертов сме многу возбудени и едвај дочекавме да дојдат на ред за најава! За прв пат во Скопје, американското експериментално хип хоп дуо SHABAZZ PALACES во МКЦ, во рамки на Cinedays Festival of ...
4130
Сеќавање на ЕКВ, Деца из Воде + Жика Тодоровиќ

Сеќавање на ЕКВ, Деца из Воде + Жика Тодоровиќ

По повод 60 години од раѓањето на Милан Младеновиќ (1958, Загреб) ве покануваме на мултимедијална програма под насловот „Сеќавање на Милан и ЕКВ“ кој го приготвува проект бендот „Деца из воде“ со ...
4111
Idris Ackamoor & The Pyramids

Idris Ackamoor & The Pyramids

Idris Ackamoor & The Pyramids за прв пат во Скопје. Вечерта ќе ја отвори DJ BIGor од Словенија. Влезници во претпродажба по цена од 300 денари преку продажната мрежа на МК Тикетс и на ...
4148
Anna O & YÖU

Anna O & YÖU

Македонска панкрок/емо вечер на Cinedays Festival of European Film. Концерт на ANNA O и YÖU! Билети по цена од 200 денари преку продажната мрежа на MkTickets или на Билетарница МКЦ. Anna O. Кочанско ...
3936
The Mauskovic Dance Band

The Mauskovic Dance Band

За бендов најевројатно никогаш не сте слушнале, доаѓаат од Холандијa, се викаат Mаuskovic Dance Band и гостуваат за прв пат во Скопје заедно да го прославиме денот на ослободувањето на градот, 13 ...
4100
Lydia Lunch’s Big Sexy Noise

Lydia Lunch’s Big Sexy Noise

Еден од двата активни музички проекти на no wave/post punk кралицата Lydia Lunch се вика Big Sexy Noise. Покрај нејзе во составот се и James Johnston и Ian White гитарист и тапанар од познатиот ...
3892
Женски младински хор

Женски младински хор

Почитувани, Ве покануваме на целовечерен настап на наградуваниот и вреднуваниот, гордоста на МКЦ – „ЖЕНСКИ МЛАДИНСКИ ХОР“. Вечер насловена „JazzToVoice“, каде што ќе имате уникатна можност да ...
4151
Gabe Gurnsey (Factory Floor)

Gabe Gurnsey (Factory Floor)

Добрите познавачи на новите музички движења, оние што го креираат вкусот на артикулираната публика, деновиве ќе го посочат токму Gabe Gurnsey како една од најжешките точки на современата електронска, ...
3879
TAU

TAU

За прв пат во Скопје директно од Берлин трансцеденталното психоделично племе – TAU! Влезници по цена од 200 денари преку продажната мрежа на МК Тикетс или на Билетарница МКЦ. For centuries the ...
3929