Close
Navigation

ЛЕТЕЧКИОТ ЦИРКУС

THE FLYING CIRCUS

CIRKU FLUTURUES

Режија:Fatos Berisha
Продуцент:Vjosa Berisha
Сценарио:Fatos Berisha
Кинематографер:Almir Djikoli
Монтажер:Vladimir Pavlovski
Улоги:Velibor Topic, May-Linda Kosumovic, Tristan Halilaj, Armend Smajli
Продукција:2019, Косово
Јазик:Албански
SEE програма115 мин. (13+)

Четворица актери нелегално ги преминуваат границите на Балканот во време на војна. Одат на театарски фестивал. Но вистинската мисија им е да го најдат својот идол, Мајкл Палин.

ПАРК ИБНИ ПАЈКО