cinEmusic

CHRYSTA BELL

CHRYSTA BELL

Chrysta Bell е американска пејачка, композиторка, модел и актерка. Професионално има соработувано со режисерот и композитор Дејвид Линч, откако двајцата се запознаваат во 1999 година и заедно ...
2199
JAGA JAZZIST

JAGA JAZZIST

Jaga Jazzist (познати и како Jaga) е експериментален џез-бенд од Норвешка којшто станува познат кога Би-би-си го прогласуваат A Livingroom Hush (Smalltown Supersound/NinjaTune) за најдобар џез албум ...
1736
MARKO BRECELJ

MARKO BRECELJ

Марко Брецељ јавноста го помни како некогашен фронтмен на словенечката авант-рок група БУЛДОЖЕР која ја напушти пред 30тина години. Денес Брецељ е кантавтор, го води мултимедијалниот центар ...
1893
CHK CHK CHK

CHK CHK CHK

Милениците на скопската публика !!! (Чк Чк Чк) со целовечерен концерт во МКЦ. Го промовираат својот нов албум “Shake The Shudder”, но нема да изостанат и старите добри хитови од ...
1687
ZOLA JESUS

ZOLA JESUS

Zola Jesus е проект на Nika Roza Danilova, која создава мрачна музика во која преoвладуваат нејзините оперски вокали и клавијатурите. Zola Jesus во рамки на промотивната турнеја на која го ...
1685
EVIL NINE

EVIL NINE

По 14 години турнеи, 2 албума, неброени ремикси, гостувања во холивудски филмови и компилација за Fabric, резидентска улога во овој лондонски клуб, Tom Beaufoy и Pat Pardy сигурно го заслужуваат ...
1682
БОЈАН ЧАКРА

БОЈАН ЧАКРА

Бојан Чакра е скопски музички селектор, фанатик и страствен собирач на музика. Последнава деценија по локалите низ земјава, Бојан по неколку пати неделно упорно зрачи џез, блуз, фанк и соул.
1770