КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
ДНЕВНИКОТ НА МАШИНОВОЗАЧОТ
Train Driver's Diary
20:00
d: Milos Radovic
G | 85
МИЛЈИ ПОНАПРЕД
Miles ahead
21:00
d: Don Cheadle
MusicDox | 100 min.
ФРАНЦ
Frantz
22:00
d: François Ozon
G | 113 min.
ОЛИВЕР БЕЛОПЕТА
Oliver Belopeta
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

МКЦ

КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
ДНЕВНИКОТ НА МАШИНОВОЗАЧОТ
Train Driver's Diary
20:00
d: Milos Radovic
G | 85
МИЛЈИ ПОНАПРЕД
Miles ahead
21:00
d: Don Cheadle
MusicDox | 100 min.
ФРАНЦ
Frantz
22:00
d: François Ozon
G | 113 min.
ОЛИВЕР БЕЛОПЕТА
Oliver Belopeta
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

МКЦ

No filmovi available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
ФРАНЦ
Frantz
15:00
d: François Ozon
РЕПРИЗА
НЕПОЗНАТАТА ДЕВОЈКА
The unknown girl
17:30
d: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
G | 113 min.
ЧИСТИ РАЦЕ
Clean hands
17:00
d: Tjebbo Penning
G | 108 min.
ЖАЛЕЈКА
Zhalejka
19:00
d: Eliza Petkova
CB | 92 min.
СИЕРА НЕВАДА
Sieranevada
20:00
d: Cristi Puiu
MK&EU | 173 min.
CONGO BEAT THE DRUM
d: Ariel Tagar
MusicDox | 57 min.
20:00
ВЛАЖНОСТ
Humidity
21:00
d: Nikola Ljuca
OS | 113 min.
СТРАНЕЦОТ (1946)
The stranger
22:00
d: Orson Welles
OW | 95 min.
ЈАС, ДАНИЕЛ БЛЕЈК
I, Daniel Blake
23:00
d: Ken Loach
G | 100 min.
CINESCAPE: MNEMONIC45 & OBOHTAL
Cinescape: Mnemonic45 & Obohtal
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
ФРАНЦ
Frantz
15:00
d: François Ozon
РЕПРИЗА
НЕПОЗНАТАТА ДЕВОЈКА
The unknown girl
17:30
d: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
G | 113 min.
ЧИСТИ РАЦЕ
Clean hands
17:00
d: Tjebbo Penning
G | 108 min.
ЖАЛЕЈКА
Zhalejka
19:00
d: Eliza Petkova
CB | 92 min.
СИЕРА НЕВАДА
Sieranevada
20:00
d: Cristi Puiu
MK&EU | 173 min.
CONGO BEAT THE DRUM
d: Ariel Tagar
MusicDox | 57 min.
20:00
ВЛАЖНОСТ
Humidity
21:00
d: Nikola Ljuca
OS | 113 min.
СТРАНЕЦОТ (1946)
The stranger
22:00
d: Orson Welles
OW | 95 min.
ЈАС, ДАНИЕЛ БЛЕЈК
I, Daniel Blake
23:00
d: Ken Loach
G | 100 min.
CINESCAPE: MNEMONIC45 & OBOHTAL
Cinescape: Mnemonic45 & Obohtal
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

No filmovi available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
ГОЛЕМАТА АВАНТУРА НА ПИМ И ПОМ
Pim & Pom: The big adventure
11:00
d: Gioia Smid
синхронизиран на албански јазик
ГОЛЕМАТА МЕЧКА
The great bear
13:00
d: Esben Toft Jacobsen
синхронизиран на македонски
НЕПОЗНАТАТА ДЕВОЈКА
The unknown girl
15:00
d: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
РЕПРИЗА
ЈАС, ДАНИЕЛ БЛЕЈК
I, Daniel Blake
17:30
d: Ken Loach
РЕПРИЗА
SING STREET
Sing street
17:00
d: John Carney
G | 106 min.
ЛОШИОТ МАЧОР
Bad cat
19:00
d: Mehmet Kurtuluş, Ayşe Ünal
CB | 90 min.
ПАТЕРСОН
Paterson
20:00
d: Jim Jarmusch
G | 113 min.
НОЌЕН ЖИВОТ
Nightlife
21:00
d: Damjan Kozole
MK&EU | 85 min.
МАТУРА
Graduation
22:00
d: Cristian Mungiu
G | 128 min.
ОТЕЛО (1951)
Othello
22:00
d: Orson Welles
OW | 90 min.
КРАТКИ ФИЛМОВИ: МАКЕДОНИЈА
Short films: Macedonia
23:00
MK Shorts | 190 min.
ANTHONY ROTHER
Anthony Rother
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
ГОЛЕМАТА АВАНТУРА НА ПИМ И ПОМ
Pim & Pom: The big adventure
11:00
d: Gioia Smid
синхронизиран на албански јазик
ГОЛЕМАТА МЕЧКА
The great bear
13:00
d: Esben Toft Jacobsen
синхронизиран на македонски
НЕПОЗНАТАТА ДЕВОЈКА
The unknown girl
15:00
d: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
РЕПРИЗА
ЈАС, ДАНИЕЛ БЛЕЈК
I, Daniel Blake
17:30
d: Ken Loach
РЕПРИЗА
SING STREET
Sing street
17:00
d: John Carney
G | 106 min.
ЛОШИОТ МАЧОР
Bad cat
19:00
d: Mehmet Kurtuluş, Ayşe Ünal
CB | 90 min.
ПАТЕРСОН
Paterson
20:00
d: Jim Jarmusch
G | 113 min.
НОЌЕН ЖИВОТ
Nightlife
21:00
d: Damjan Kozole
MK&EU | 85 min.
МАТУРА
Graduation
22:00
d: Cristian Mungiu
G | 128 min.
ОТЕЛО (1951)
Othello
22:00
d: Orson Welles
OW | 90 min.
КРАТКИ ФИЛМОВИ: МАКЕДОНИЈА
Short films: Macedonia
23:00
MK Shorts | 190 min.
ANTHONY ROTHER
Anthony Rother
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

No filmovi available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
МОМЧЕТО ФАНТОМ
Phantom boy
11:00
d: Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol
синхронизиран на албански јазик
ТОР: ЛЕГЕНДА ЗА МАГИЧНИОТ ЧЕКАН
Thor: The legend of the magical hammer
13:00
d: Óskar Jónasson, Toby Genkel
синхронизиран на македонски јазик
РАБОТИЛНИЦА ЗА СТОП АНИМАЦИЈА
The stop motion animation workshop
14:30
РАБОТИЛНИЦА
ПАТЕРСОН
Paterson
15:00
d: Jim Jarmusch
РЕПРИЗА
ТАА
Elle
17:30
d: Paul Verhoeven
G | 130 min.
ОГОРЧЕНОСТ
Indignation
17:00
d: James Schamus
G | 110 min.
КУЌА БЕЗ ПОКРИВ
House without roof
19:00
d: Soleen Yusef
OS | 117 min.
ПАТУВАЊЕ НА ВРЕМЕТО: ЖИВОТНО ПАТУВАЊЕ
Voyage of time
20:00
d: Terrence Malick
G | 90 min.
УБИЈЦИ НА ТРКАЛА
Kills on wheels
21:00
d: Attila Till
OS | 105 min.
УБАВИТЕ ДЕНОВИ ВО АРАНХУЕЗ
The beautiful days of Aranjuez
22:00
d: Wim Wenders
G | 97 min.
ДОПИР НА ЗЛОТО (1958)
Touch of evil
22:00
d: Orson Welles
OW | 95 min.
БЛУР: НОВИ СВЕТСКИ КУЛИ
Blur: New world towers
23:00
d: Sam Wrench
MusicDox | 93 min.
ДАВИД АНГЕЛЕСКИ – ПИКОЛОМИНИ
David Angeleski - Pikolomini
23:00
cinEmusic
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
МОМЧЕТО ФАНТОМ
Phantom boy
11:00
d: Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol
синхронизиран на албански јазик
ТОР: ЛЕГЕНДА ЗА МАГИЧНИОТ ЧЕКАН
Thor: The legend of the magical hammer
13:00
d: Óskar Jónasson, Toby Genkel
синхронизиран на македонски јазик
РАБОТИЛНИЦА ЗА СТОП АНИМАЦИЈА
The stop motion animation workshop
14:30
РАБОТИЛНИЦА
ПАТЕРСОН
Paterson
15:00
d: Jim Jarmusch
РЕПРИЗА
ТАА
Elle
17:30
d: Paul Verhoeven
G | 130 min.
ОГОРЧЕНОСТ
Indignation
17:00
d: James Schamus
G | 110 min.
КУЌА БЕЗ ПОКРИВ
House without roof
19:00
d: Soleen Yusef
OS | 117 min.
ПАТУВАЊЕ НА ВРЕМЕТО: ЖИВОТНО ПАТУВАЊЕ
Voyage of time
20:00
d: Terrence Malick
G | 90 min.
УБИЈЦИ НА ТРКАЛА
Kills on wheels
21:00
d: Attila Till
OS | 105 min.
УБАВИТЕ ДЕНОВИ ВО АРАНХУЕЗ
The beautiful days of Aranjuez
22:00
d: Wim Wenders
G | 97 min.
ДОПИР НА ЗЛОТО (1958)
Touch of evil
22:00
d: Orson Welles
OW | 95 min.
БЛУР: НОВИ СВЕТСКИ КУЛИ
Blur: New world towers
23:00
d: Sam Wrench
MusicDox | 93 min.
ДАВИД АНГЕЛЕСКИ – ПИКОЛОМИНИ
David Angeleski - Pikolomini
23:00
cinEmusic
No filmovi available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
ОДБРАНИ АЛАТКИ ЗА ДРАМАТУРГИЈА
Selected tools of screenwriting
11:00
РАБОТИЛНИЦА
УБАВИТЕ ДЕНОВИ ВО АРАНХУЕЗ
The beautiful days of Arahjuez
15:00
d: Wim Wenders
РЕПРИЗА
ПАТУВАЊЕ НА ВРЕМЕТО: ЖИВОТНО ПАТУВАЊЕ
Voyage of time
17:30
d: Terrence Malick
РЕПРИЗА
СТУДЕНТСКИ ФИЛМОВИ
Student Program
17:30
Academy of dramatic arts in Zagreb;
University of Sarajevo Academy of Performing Arts
СИТЕ ГРАДОВИ НА СЕВЕРОТ
All the cities of the north
19:00
d: Dane Komljen
CB | 97 min.
ХУЛИЕТА
Julieta
20:00
d: Pedro Almodóvar
G | 99 min.
ЛИМОНОВО ДРВО
Limunovo drvo
20:00
d: Branko Radaković
MusicDox | 70 min.
ЖИВ ПЕСОK
Mellow mud
21:00
d: Renars Vimba
OS | 106 min.
АРГЕНТИНА
Argentina
22:00
d: Carlos Saura
G | 85 min.
RUSSIAN CIRCLES & HELEN MONEY
Russian circles & Helen money
23:00
cinEmusic
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
ОДБРАНИ АЛАТКИ ЗА ДРАМАТУРГИЈА
Selected tools of screenwriting
11:00
РАБОТИЛНИЦА
УБАВИТЕ ДЕНОВИ ВО АРАНХУЕЗ
The beautiful days of Arahjuez
15:00
d: Wim Wenders
РЕПРИЗА
ПАТУВАЊЕ НА ВРЕМЕТО: ЖИВОТНО ПАТУВАЊЕ
Voyage of time
17:30
d: Terrence Malick
РЕПРИЗА
СТУДЕНТСКИ ФИЛМОВИ
Student Program
17:30
Academy of dramatic arts in Zagreb;
University of Sarajevo Academy of Performing Arts
СИТЕ ГРАДОВИ НА СЕВЕРОТ
All the cities of the north
19:00
d: Dane Komljen
CB | 97 min.
ХУЛИЕТА
Julieta
20:00
d: Pedro Almodóvar
G | 99 min.
ЛИМОНОВО ДРВО
Limunovo drvo
20:00
d: Branko Radaković
MusicDox | 70 min.
ЖИВ ПЕСОK
Mellow mud
21:00
d: Renars Vimba
OS | 106 min.
АРГЕНТИНА
Argentina
22:00
d: Carlos Saura
G | 85 min.
RUSSIAN CIRCLES & HELEN MONEY
Russian circles & Helen money
23:00
cinEmusic
No filmovi available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
АРГЕНТИНА
Argentina
15:00
d: Carlos Saura
РЕПРИЗА
ХУЛИЕТА
Julieta
17:30
d: Pedro Almodóvar
РЕПРИЗА
СТУДЕНТСКИ ФИЛМОВИ
Student Program
17:30
University of Nova Gorica, School of Arts;
Films from Goce Delcev University in Stip
ДОБРА СОПРУГА
A good wife
19:00
d: Mirjana Karanovic
CB | 95 min.
КОМУНА
The comune
20:00
d: Thomas Vinterberg
G | 111 min.
ПРВИОТ ПОНЕДЕЛНИК ВО МАЈ
The first Monday in May
21:00
d: Andrew Rossi
G | 90 min.
СОЛ И ОГАН
Salt and fire
22:00
d: Werner Herzog
G | 98 min.
БИТЛСИ: ОСУМ ДЕНА НЕДЕЛНО – ГОДИНИТЕ НА ТУРНЕЈА
The Beatles: Eight days a week
23:00
d: Ron Howard
MusicDox | 90 min.
FASHION AND MUSIC
Fashion and music
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
АРГЕНТИНА
Argentina
15:00
d: Carlos Saura
РЕПРИЗА
ХУЛИЕТА
Julieta
17:30
d: Pedro Almodóvar
РЕПРИЗА
СТУДЕНТСКИ ФИЛМОВИ
Student Program
17:30
University of Nova Gorica, School of Arts;
Films from Goce Delcev University in Stip
ДОБРА СОПРУГА
A good wife
19:00
d: Mirjana Karanovic
CB | 95 min.
КОМУНА
The comune
20:00
d: Thomas Vinterberg
G | 111 min.
ПРВИОТ ПОНЕДЕЛНИК ВО МАЈ
The first Monday in May
21:00
d: Andrew Rossi
G | 90 min.
СОЛ И ОГАН
Salt and fire
22:00
d: Werner Herzog
G | 98 min.
БИТЛСИ: ОСУМ ДЕНА НЕДЕЛНО – ГОДИНИТЕ НА ТУРНЕЈА
The Beatles: Eight days a week
23:00
d: Ron Howard
MusicDox | 90 min.
FASHION AND MUSIC
Fashion and music
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

No filmovi available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
СОЛ И ОГАН
Salt and fire
15:00
d: Werner Herzog
РЕПРИЗА
КОМУНА
The comune
17:30
d: Thomas Vinterberg
РЕПРИЗА
СТУДЕНТСКИ ФИЛМОВИ
Student Program
17:30
University for Audiovisual Arts - ESRA – Skopje
ИГЛА ПОД ПРАГОТ
The black pin
19:00
d: Ivan Marinovic
CB | 100 min.
КАФЕ-ДРУШТВО
Cafe Society
20:00
d: Woody Allen
G | 96 min.
ФЕТ РЕК
A fat wreck
20:00
d: Shaun Colon
MusicDox | 88 min.
КРИВИНА
The curve
21:00
d: Rifqi Assaf
OS | 81 min.
НЕОНСКИОТ ДЕМОН
The neon demon
22:00
d: Nicolas Winding Refn
G | 118 min.
ПРОЦЕС (1962)
The trial
22:00
d: Orson Welles
OW | 119 min.
НЕ МИ ЗЈАПАЈ ВО ЧИНИЈАТА
Quit starring at my plate
23:00
d: Hana Jusic
CB | 105 min.
НОВИОТ ПОЧЕТОК
Noviot pocetok
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
СОЛ И ОГАН
Salt and fire
15:00
d: Werner Herzog
РЕПРИЗА
КОМУНА
The comune
17:30
d: Thomas Vinterberg
РЕПРИЗА
СТУДЕНТСКИ ФИЛМОВИ
Student Program
17:30
University for Audiovisual Arts - ESRA – Skopje
ИГЛА ПОД ПРАГОТ
The black pin
19:00
d: Ivan Marinovic
CB | 100 min.
КАФЕ-ДРУШТВО
Cafe Society
20:00
d: Woody Allen
G | 96 min.
ФЕТ РЕК
A fat wreck
20:00
d: Shaun Colon
MusicDox | 88 min.
КРИВИНА
The curve
21:00
d: Rifqi Assaf
OS | 81 min.
НЕОНСКИОТ ДЕМОН
The neon demon
22:00
d: Nicolas Winding Refn
G | 118 min.
ПРОЦЕС (1962)
The trial
22:00
d: Orson Welles
OW | 119 min.
НЕ МИ ЗЈАПАЈ ВО ЧИНИЈАТА
Quit starring at my plate
23:00
d: Hana Jusic
CB | 105 min.
НОВИОТ ПОЧЕТОК
Noviot pocetok
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

No filmovi available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
НЕОНСКИОТ ДЕМОН
The neon demon
15:00
d: Nicolas Winding Refn
РЕПРИЗА
КАФЕ-ДРУШТВО
Cafe Society
17:30
d: Woody Allen
РЕПРИЗА
СТУДЕНТСКИ ФИЛМОВИ
Student Program
17:30
Faculty of Dramatic Arts – Belgrade
ГАЛОПИРАЧКИ УМ
Galloping mind
19:00
d: Wim Vandekeybus
OS | 120 min.
САМО КРАЈ НА СВЕТОТ
It's only the end of the world
20:00
d: Xavier Dolan
G | 108 min.
STUDANTS
STUDaNTS
20:00
cinedays+
ДАЈ МИ ОПАСНОСТ
Gimme danger
21:00
d: Jim Jarmusch
MusicDox | 108 min.
АВЕ, ЦЕЗАР!
Hail, Caesar!
22:00
d: Ethan Coen, Joel Coen
G | 106 min.
ПОЛНОЌНИ ЅВОНА (1965)
Chimes at midnight
22:00
d: Orson Welles
OW | 115 min.
ПТИЧКА
Little bird
23:00
d: Vladimir Beck
OS | 88 min.
JHEREK BISCHOFF
Jherek Bischoff
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
НЕОНСКИОТ ДЕМОН
The neon demon
15:00
d: Nicolas Winding Refn
РЕПРИЗА
КАФЕ-ДРУШТВО
Cafe Society
17:30
d: Woody Allen
РЕПРИЗА
СТУДЕНТСКИ ФИЛМОВИ
Student Program
17:30
Faculty of Dramatic Arts – Belgrade
ГАЛОПИРАЧКИ УМ
Galloping mind
19:00
d: Wim Vandekeybus
OS | 120 min.
САМО КРАЈ НА СВЕТОТ
It's only the end of the world
20:00
d: Xavier Dolan
G | 108 min.
STUDANTS
STUDaNTS
20:00
cinedays+
ДАЈ МИ ОПАСНОСТ
Gimme danger
21:00
d: Jim Jarmusch
MusicDox | 108 min.
АВЕ, ЦЕЗАР!
Hail, Caesar!
22:00
d: Ethan Coen, Joel Coen
G | 106 min.
ПОЛНОЌНИ ЅВОНА (1965)
Chimes at midnight
22:00
d: Orson Welles
OW | 115 min.
ПТИЧКА
Little bird
23:00
d: Vladimir Beck
OS | 88 min.
JHEREK BISCHOFF
Jherek Bischoff
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

No filmovi available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
РАБОТИЛНИЦА ЗА ПРОДУКЦИСКИ ДИЗАЈН
Production design workshop
11:00
РАБОТИЛНИЦА
САМО КРАЈ НА СВЕТОТ
It's only the end of the world
15:00
d: Xavier Dolan
РЕПРИЗА
ТОНИ ЕРДМАН
Toni Erdmann
16:30
d: Maren Ade
OS | 162 min.
ЏГАН
Amok
17:30
d: Vardan Tozija
cinedays+
ОД ДРУГАТА СТРАНА
On the other side
19:00
d: Zrinko Ogresta
G | 110 min.
ГЕНИЈ
Genius
20:00
d: Michael Grandage
G | 104 min.
ГРАЃАНИНОТ КЕЈН (1941)
Citizen Kane
20:00
d: Orson Welles
OW | 119 min.
ИНДУСТРИСКИ САУНДТРАК ЗА УРБАНОТО РАСПАЃАЊЕ
Industrial soundtrack for the urban decay
21:00
d: Amélie Ravalec, Travis Collins
MusicDox | 50 min.
РАЈ
Paradise
22:00
d: Andrey Konchalovskiy
G | 130 min.
WRANGLER & KANTON 6
Wrangler & Kanton 6
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
РАБОТИЛНИЦА ЗА ПРОДУКЦИСКИ ДИЗАЈН
Production design workshop
11:00
РАБОТИЛНИЦА
САМО КРАЈ НА СВЕТОТ
It's only the end of the world
15:00
d: Xavier Dolan
РЕПРИЗА
ТОНИ ЕРДМАН
Toni Erdmann
16:30
d: Maren Ade
OS | 162 min.
ЏГАН
Amok
17:30
d: Vardan Tozija
cinedays+
ОД ДРУГАТА СТРАНА
On the other side
19:00
d: Zrinko Ogresta
G | 110 min.
ГЕНИЈ
Genius
20:00
d: Michael Grandage
G | 104 min.
ГРАЃАНИНОТ КЕЈН (1941)
Citizen Kane
20:00
d: Orson Welles
OW | 119 min.
ИНДУСТРИСКИ САУНДТРАК ЗА УРБАНОТО РАСПАЃАЊЕ
Industrial soundtrack for the urban decay
21:00
d: Amélie Ravalec, Travis Collins
MusicDox | 50 min.
РАЈ
Paradise
22:00
d: Andrey Konchalovskiy
G | 130 min.
WRANGLER & KANTON 6
Wrangler & Kanton 6
23:00
cinEmusic

КИНО МИЛЕНИУМ

КИНО ФРОСИНА

ЏЕБНО КИНО МКЦ

МКЦ

No filmovi available!
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
ГОЛЕМАТА АВАНТУРА НА ПИМ И ПОМ
Pim & Pom: The big adventure
11:00
d: Gioia Smid
синхронизиран на македонски јазик
РАБОТИЛНИЦА ЗА ПРОДУКЦИСКИ ДИЗАЈН
Production design workshop
11:00
РАБОТИЛНИЦА
МОМЧЕТО ФАНТОМ
Phantom boy
13:00
d: Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol
синхронизиран на македонски јазик
РАЈ
Paradise
15:00
d: Andrey Konchalovskiy
РЕПРИЗА
ГЕНИЈ
Genius
17:30
d: Michael Grandage
РЕПРИЗА
ФРИЦ ЛАНГ
Fritz Lang
19:00
d: Gordian Maugg
G | 104 min.
УСТАВ НА РЕПУБЛИКА ХРВАТСКА
The constitution
20:00
d: Rajko Grlic
MK&EU | 90 min.
СОВРЕМЕНА БОЈА
Contemporary color
21:00
d: Bill Ross IV, Turner Ross
MusicDox | 107 min.
WOODEN WISDOM
Wooden wisdom
23:00
cinEmusic
КИНО МИЛЕНИУМ КИНО ФРОСИНА ЏЕБНО КИНО МКЦ МКЦ
ГОЛЕМАТА АВАНТУРА НА ПИМ И ПОМ
Pim & Pom: The big adventure
11:00
d: Gioia Smid
синхронизиран на македонски јазик
РАБОТИЛНИЦА ЗА ПРОДУКЦИСКИ ДИЗАЈН
Production design workshop
11:00
РАБОТИЛНИЦА
МОМЧЕТО ФАНТОМ
Phantom boy
13:00
d: Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol
синхронизиран на македонски јазик
РАЈ
Paradise
15:00
d: Andrey Konchalovskiy
РЕПРИЗА
ГЕНИЈ
Genius
17:30
d: Michael Grandage
РЕПРИЗА
ФРИЦ ЛАНГ
Fritz Lang
19:00
d: Gordian Maugg
G | 104 min.
УСТАВ НА РЕПУБЛИКА ХРВАТСКА
The constitution
20:00
d: Rajko Grlic
MK&EU | 90 min.
СОВРЕМЕНА БОЈА
Contemporary color
21:00
d: Bill Ross IV, Turner Ross
MusicDox | 107 min.
WOODEN WISDOM
Wooden wisdom
23:00
cinEmusic
No filmovi available!

преземи целосна фестивалска програма во pdf: